Kültür:
EL TURCO SİNEMA FİLMİ OLUYOR
 EL Turco nun şaşırtıcı öyküsü bundan tam 323 yıl önce başlar. II. Viyana kuşatması sonrası bir Osmanlı askeri, İtalya’da küçük bir kasabaya sığınır.

Ölmek üzere olan bu Yeniçeri askeri, köylüler tarafından tedavi edilir. İyileşince de köyden bir kızla evlenir. Kasaba halkının ‘El Turco’ adını verdiği asker, o dönemdukalığın halktan istediği haksız vergilere karşı köyü ayaklandırır ve korur.

Kendini ve Türk adetlerini bu yörenin insanlarına öyle sevdirir ki ölümünden sonra bile bu Türk gelenekleri yaşatılır.

Filmin yapımcısı YÜZYIL MEDYA Yönetim Kurulu Başkanı Eşref Ziya Terzi ile yeni film projesi EL TURCO yu konuştuk.

Öncelikle bu film projesi hakkında bilgi verebilir misiniz?

-Tabi ki, öncelikle ilginiz için teşekkür ederim EL-TURCO Bizim uzun zamandır üzerinde çalıştığımız büyük bir proje, Osmanlı yeniçerisi istihbarat subayı Hasan Balabanın Hikayesi bizim oldukça ilgimizi çekti doğrusu, bir Osmanlı Askerinin sığındığı bir köyde tüm insanların sevgisini kazanması ve bu sevginin yaklaşık 350 yıl boyunca bugün dahi anılması bizim için gurur verici bir şey bunu mutlaka kamuoyuna duyurmamız gerektiğini düşündük ve çalışmalarımıza başladık.

Peki şu anda hangi aşamadasınız?

-Filmimizin senaryosu tamamlandı Mekân çalışmalarımızı yaptık bu iş için Sakarya da büyük bir plato kuracağız İnşallah,şu an cast çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yan karakterlerimiz hemen hemen şekillendi . El Turco yu oynayacak oyuncumuzla alakalı birkaç alternatif den birine karar vereceğiz görüşmelerimiz devam ediyor. Bu yaz filmimizi çekmeyi planlıyoruz çalışmalarımız bu yönde.

Ne Diyelim Bahtı açık olsun.

-Eyvallah İlginize teşekkür ediyorum.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Türk-Japon dostluğunu anlatan Ertuğrul 1890...
Türk-Japon dostluğunu anlatan 2 gerçek hikayenin yer aldığı Ertuğrul 1890 filminin fragmanı yayınlandı....

Haberi Oku