Kültür:
Kapadokya'ya 9 ayda 2 milyon turistin akınına uğradı
 Kapadokya’ya 9 ayda 2 milyon turistin akınına uğradı

w

Türkiye'nin peribacaları, eşsiz güzellikteki vadileri, sıcak hava balonculuğu, yeraltı şehirleri ile ünlü turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesini, bu yılın Ocak-Eylül döneminde 2 milyon 209 bin 685 yerli ve yabancı turist ziyaret etti.

EN ÇOK ZİYARET EDİLEN YERLER BELİRLENDİ

Geçen yılın aynı döneminde ise ziyaretçi sayısı 2 milyon 273 bin 297 idi. Bölgeyi bu yılın Eylül ayında ise 282 bin 31 kişi ziyaret etti. Nevşehir Kültür ve Turizm Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgilere göre, Göreme Açık Hava Müzesi başta olmak üzere Zelve, Mustafapaşa ve Açıksaray örenyeri, Çavuşin, El Nazar, Karanlık, Gülşehir St. Jean Kilisesi, Nevşehir, Ürgüp ve Hacıbektaş Veli Müzesi, Hacıbektaş Atatürk Evi, Özkonak, Tatlarin, Kaymaklı ve Derinkuyu yeraltı kentlerini geçen Eylül ayında 76 bin 32'si ücretli, 60 bin 601'i ücretsiz, 90 bin 8'i TURSAB indirimli grup giriş kartı ve 55 bin 390'ı da müze kartlı olmak üzere 282 bin 31 yerli ve yabancı turist ziyaret etti.

Kapadokya bölgesinde en fazla ziyaretçi alan yer ise 103 bin 227 ile Göreme Açık Hava Müzesi oldu. Burasını 46 bin 131 ziyaretçi ile Derinkuyu Yeraltı Şehri takip etti. Üçüncü sırada ise 43 bin 781 ziyaretçi ile Kaymaklı Yeraltı Şehri yer aldı.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

EL TURCO SİNEMA FİLMİ OLUYOR
Eşref Ziya Terzi yeni film projesi EL TURCO'yu anlattı.

Haberi Oku